Nemci delili petke, Slovenija zakričala “bron”

27. 02. 2023

Nemška reprezentanca je na tekmi mešanih ekip v smučarskih skokih na srednji skakalnici pometla s konkurenco. To je bila že njihova peta zaporedna zlata medalja na FIS svetovnih prvenstvih v nordijskem smučanju.

Dostojen odpor so jim nudili Norvežani in gostitelji prvenstva Slovenci, toda po vseh oddelanih skokih nihče ni bil kos Selini Freitag, Karlu Geigerju, Katharini Althaus in Andreasu Wellingerju. Norvežani so osvojili srebno, prvo medaljo, z bronastim leskom, je na domačem prvenstvu je osvojila tudi Slovenija.

Ženski moštveni šprint v smučarskem teku se je še  na tretjem zaporednem FIS svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju končal z zmago švedske dvojice. Jonna Sundling, ki se je naslova prvakinje veselila že v Oberstdorfu z Majo Dahlqvist, je v Planici do druge zlate medalje prišla z novo reprezentančno kolegico Emmo Ribom. Srebra sta se veselili Norvežanski Anne KjerstiI Kalvaa in Tiril Udnes Weng. Bronasto medaljo sta osvojili Američanki Jessie Diggins in Julija Kern.

Johannes Hoesflot Laebo je prišel še do tretje medalje na FIS svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju Planica 2023. Z osvojeno drugo zlato medaljo še potrdil status nespornega šampiona tudi na ekipni šprint tekmi, saj je osvojil svoj tretji zaporedni naslov svetovnega prvaka s tremi različnim sotekmovalci, v Planici je bil Paal Goldberg. Drugo mesto sta osvojila Italijana Francesco de Fabiani in Federico Pellegrino, tretja pa sta bili Francoza Renaud Jay in Richard Jouve.

Norvežani v košaro vrgli novo medaljo

Norvežani na FIS svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju Planica ne popuščajo v boju za kolajne. V nordijski kombinaciji na tekmi mešanih ekip v smučarskih skokih na srednji napravi ter teku na 2x 2,5km in 2 x 5km so bili Norvežani  Jens Luraas Oftebro, Ida Marie Hagen, Gyda Westvold Hansen in Jarl Magnus Riiber brez prave konkurence. Drugo mesto je osvojila nemška reprezentanca, tretje pa Avstrija.

Tudi prvaki potrebujejo dan počitka

Ponedeljek je namenjen dnevu odmora, saj je za športniki šest napornih tekmovalnih dni. Kljub temu vsi ne bodo počivali, saj bodo imele smučarske tekalke čas za trening na 10 km. Že dan za tem bo znova pestro na tekmovališčih pod Poncami, saj se bodo smučarke tekačice potegovale za novo zlato snežinko na 10 km razdalji. Smučarke skakalke pa čakajo kvalifikacije na veliki napravi z začetkom ob 18.30.

, za gospodarstvo, turizem in šport RS
    Metod Ropret, podpredsednik Olimpijskega komiteja Slovenije in predsednik Odbojkarske zveze Slovenije
    Dr. Franci Petek, nekdanji smučarski skakalec, udeleženec dveh olimpijskih iger, svetovni prvak v smučarskih skokih 1991