Althausova na skakalnem tronu nasledila Emo Klinec

24. 02. 2023

Drugi tekmovalni dan na 43. FIS svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju je bil v znamenju smučark tekačic in tekačev. Švedinja Jonna Sundling in Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo sta na šprinterski tekmi v klasični tehniki ubranila naslova prvaka.

V ženski konkurenci smo v finalu videli prevlado švedske reprezentance, saj so osvojile prva štiri mesta. Srebra se je veselila Emma Ribom, bron pa je šel v roke Maje Dahlqvist.

Najboljše sprinterke © BoBo

V finalu moškega šprinta v klasični tehniki je bilo vse v znamenju neverjetnega Johannesa Hoesflota Klaeba. Norvežan je osvojil še tretjo zaporedno zlato medaljo v tej disciplini na svetovnih prvenstvih. O dobitniku srebrne medalje je odločil foto finiš, ki je pokazal, da je bil Norvežan Pål Golberg za dve stotinki sekunde hitrejši kot Francoz Jules Chappaz.

Na ženski tekmi v smučarskih skokih na srednji napravi HS102 je do prvega posamičnega naslova svetovne prvakinje prišla Katherina Althaus. Nemka je z dvema doslednima skokoma ugnala konkurentke in prišla že do skupno pete medalje na svetovnih prvenstvih. Avstrijka Eva Pinkelnig je bila druga, favoritinja za zlato Norvežanka Anna Odine Stroem pa se je morala zadovoljiti z bronasto medaljo.

Najboljši sprinterji © BoBo

V tekmovalnem ritmu tudi smučarji skakalci

Petkov tekmovalni program na FIS svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju bo postregel s kvalifikacijami smučarjev skakalcev na srednji napravi HS102. Kvalifikacije se bodo začele ob 17.45. V dolini pod Poncami bomo danes dobili še dva svetovna prvaka. V ženski nordijski kombinaciji bo vsa pozornost usmerjena v aktualno prvakinjo Gydo Westvold Hansen. Vteku na smučeh pa  moške čaka disciplina skiatlon.

Fotogalerija

Morda niste vedeli…

• Johannes Hoesflot Klaebo je prvi naslov svetovnega prvaka na šprinterski tekmi v klasični tehniki osvojil leta 2019 na prvenstvu v Seefeldu.

• Švedinja Jonna Sundling je na šprinterski tekmi v klasični tehniki ubranila naslov prvakinje s prvenstva v Obersdorfu leta 2021. Postala je šele tretja smučarka tekačica v zgodovini, ki se v teh disciplini lahko pohvali z vsaj dvema zaporednima naslovoma prvakinje.

• Nadmorska višina Planice v dolini pod Poncami je 910 m. Ime Planica nosi tudi naselje pri Kranju, prav tako imamo dve gori, Planici. Ena je v Karavankah in meri 1508 m, druga pa je Planica pod Krnom, ki je 1376 m visok vrh.